سرخط اخبار

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ | تعداد بازدیدها : ۴۵
منبع : پورتال اصلی
؛
وحدت رمز اقتدار و پیشرفت جامعه اسلامی است
حجت‌الاسلام حقانی با بیان اینکه وحدت رمز اقتدار و پیشرفت جامعه اسلامی است، گفت: دشمن همواره درصدد ضربه زدن به وحدت مسلمانان با ایجاد اختلاف بین آنان است.

به گزاش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان حجت‌الاسلام غلام حسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان در گفت و گو خبرنگار روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به هفته وحدت و اتحاد بین شیعه و سنی، گفت: هفته وحدت بهترین فرصت برای تجلی وحدت بین مذاهب مختلف اسلام است.
حجت‌الاسلام حقانی با اشاره به اهمیت وجود وحدت در میان جوامع اسلامی، گفت: وحدت یک تاکتیک اصلی برای مسلمانان و یک استراتژی مورد نیاز برای همه جوامع اسلامی است.
وی با بیان اینکه توجه به سیره و روش زندگی پیامبر (ص) برای مسلمانان امری مهم و قابل توجه است، اظهار داشت: ایثا، از خودگذشتگی، محبت و بسیاری از موارد پسندیده دیگر از جمله مباحثی است که باید از سیره زندگی پیامبر(ص) آموخت.
مدیرکل تبلغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه وحدت اسلامی حول محور دین و مشترکات اسلام، عامل مؤثر در پیشرفت مادی و معنوی مسلمانان است، گفت: علما و اندیشمندان اسلامی می توانند با همفکری و آگاهی خود تلاش عمیق در جهت وحدت اسلامی در بین مسلمانان انجام دهند و موارد اختلاف را تا آنجا که ممکن است از بین ببرند و زمینه های وحدت اسلامی را در جهت ایجاد دوستی و هماهنگی و نزدیک کردن قلوب به یکدیگر در همه سطوح ایجاد کنند.
حجت‌الاسلام حقانی وحدت را رمز اقتدار و پیشرفت جامعه اسلامی دانست و افزود: دشمن رمز ماندگاری و موفقیت جامعه اسلامی را بخوبی تشخیص داده و همواره درصدد ضربه زدن به وحدت مسلمانان با ایجاد اختلاف بین آنان است.
وی ادامه داد: در شرایطی که جهان اسلام با تهدیدها وتخریب‌های مستکبران و عوامل نفوذی آنها مواجه است، همه وظیفه دارند تا باحفظ اتحاد مسلمین توطئه‌های دشمنان را خنثی سازند.

 

تماس با ما

آدرس: خیابان شهید مطهری(شرقی)، کوچه 66،
اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان

تلفن های تماس: 034-32269171-32231262

فکس: 32223901-034

کد پستی: 7616895184

ثبت نام در خبرنامه

آخرین خبرهای این سایت را در صندوق پستی خود دریافت کنید.
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان محفوظ میباشد.