سرخط اخبار

یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ | تعداد بازدیدها : ۱۷۴
منبع : پورتال اصلی
؛
یازدهمین نشست گفتمان برادری در شهرستان قلعه گنج برگزار شد
یازدهمین گفتمان برادری به همت دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان و اداره کل اطلاعات استان و اداره کل تبلیغات اسلامی طی روزهای پنجم و ششم آبان ماه و به میزبانی شهرستان قلعه‌گنج برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان، این همایش به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت برنامه ریزی شده بود و در مراسم شروع به کار آن نیز برخی امامان جمعه شهرستان های استان کرمان حضور داشتند. بررسی راه های تقویت اتحاد و همبستگی بین مذاهب، راه های تقویت جبهه مسلمانان برای مقابله با استکبار و دشمنان اسلام و نقش علما و سران طوایف در توسعه و اعتلای امور از جمله محورهای این همایش اعلام شد.


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان در مراسم افتتاحیه این همایش حضور یافت و ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این همایش اظهارامیدواری کرد که برگزاری این نوع نشست ها در تقویت هرچه بیشتر وحدت، هم افزایی و اتحاد علمای شیعه و سنی موثر واقع شود.


حجت الاسلام حقانی با اشاره به لزوم توجه مسلمانان به سیره و روش زندگی پیامبر (ص) افزود: ایثار، از خودگذشتگی، محبت و بسیاری از موارد پسندیده دیگر از جمله مباحثی است که باید از سیره زندگی پیامبر(ص) آموخت. 
وی با بیان اینکه علما و اندیشمندان اسلامی می‌توانند با همفکری و آگاهی خود تلاش عمیق در جهت وحدت اسلامی در بین مسلمانان انجام دهند گفت: علما و اندیشمندان اسلامی می‌توانند موارد اختلاف را تا آنجا که ممکن است از بین برده و زمینه‌های وحدت اسلامی را در جهت ایجاد دوستی و هماهنگی و نزدیک کردن قلوب به یکدیگر در همه سطوح ایجاد کنند.

برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور علمای شیعه و سنی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله بخش‌های تعیین شده این همایش بود و پس از افتتاح همایش، این کارگاه ها در پنج سرفصل شروع شد.

برخی سرفصل های کارگاه های تخصصی این همایش در قالب «تبیین اندیشه های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در راستای وحدت و تقریب، محبت و مودت اهل بیت در گفتار و سیره علمای اهل سنت، الگوهای موفق تعامل و همکاری مشترک شیعه و سنی، افراط گرایی، شناخت ریشه های آن و ضرورت جلوگیری از جذب جوانان به آن و نیز بررسی وضعیت شبکه های رسانه ای افراطی که با هدف تفرقه بین مذاهب اسلامی فعالیت می کنند» اعلام شد.

کارگاه های تخصصی این همایش در دو نوبت صبح و عصر برگزار و جمع بندی آنها در مراسم اختتامیه توسط دبیر کارگاه که از علمای اهل سنت استان تعیین شده بود، ارائه شد.

مراسم اختتامیه این همایش روز پنج شنبه با حضور برخی مسئولان کشوری و استانی برگزار شود.

سخنرانی فرماندار قلعه گنج، سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان، سخنرانی استاندار، سخنرانی دکتر شهریاری دبیرکل مجمع تقریب، سخنرانی حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی و سخنرانی چند تن دیگر از میهمانان و بیانیه از جمله برنامه های این همایش بود.
 
 

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان  هم در این آیین با گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: پرهیز از افراط یعنی دوری از نگاه انحرافی مشرکانه و پرهیز از تفریط نیز یعنی اینکه انسان از لاابالی‌گری دوری می کند.
وی با بیان اینکه امت اسلام امت تعادل در روش، منش و فکر است، وحدت را دیگر مشخصه امت اسلامی خواند و گفت: وحدت یعنی همراهی، همدلی و هم‌جهت بودن حول محور واحد.
 
امام جمعه کرمان در ادامه با بیان اینکه ما مسلمانان تشیع و اهل سنت امت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) هستیم و در این مسیر باید با وحدت و تعادل عمل کنیم اظهارداشت: امت اسلام اهل فکر و اندیشه است و نژاد، زبان و رنگ پوست را به رسمیت نمی شناسد.
 
حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی  نیز در یازدهمین گردهمایی گفتمان برادری در این شهرستان اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حقیقت این است که فاصله ما تا وضعیت مطلوب بسیار زیاد است چرا که ماموریت ما خیلی بزرگ است.
 
مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی امروز عنوان کرد: اگر ماموریت ما این است که فقط کنار هم زندگی کنیم بله درست است اما این کف مسئله وحدت اسلامی است باید به افق‌های بسیار بالاتری به هم افزایی واقعی و صادقه برسیم.
 
وی با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در خصوص وحدت اسلامی عنوان کرد: مسئله وحدت اسلامی فراتر از برگزاری همایش است و هفته وحدت فرصت بزرگی برای این مسئله است تا به هم‌افزایی بیشتر برسیم و تلاش جدی و فراگیر و صادقانه در این مسئله نیاز است.


 

تماس با ما

آدرس: خیابان شهید مطهری(شرقی)، کوچه 66،
اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان

تلفن های تماس: 034-32269171-32231262

فکس: 32223901-034

کد پستی: 7616895184

ثبت نام در خبرنامه

آخرین خبرهای این سایت را در صندوق پستی خود دریافت کنید.
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان محفوظ میباشد.