منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۶/۱۰/۲۰

سعادت دنیا و آخرت جامعه را قرآن تأمین می‌کند

مدیر کل تبلیغات اسلامی در جمع اعضای مجمع قرآنیان استان کرمان بیان کرد:سعادت دنیا و آخرت جامعه را قرآن تأمین می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان؛حجت‌الاسلام علی جلالی در جمع اعضای مجمع قرآنیان استان کرمان بیان کرد:خداوند متعال در کتاب شریف قرآن می‌فرماید:‏‏وَنَزَّلْنا عَلَیْکَ الْکِتابَ تِبْیاناً لِکُلِّ شَیْء‏؛‏‎ و ما قرآن را بر تو فرو فرستادیم در ‏‎ ‎‏حالی که روشنگر همه چیز است لذا ‏‏ما با توجه به این ایه متوجه می شویم، در زندگی، درباره هر چیزی که می‌خواهیم بحث و برنامه‌ریزی کنیم می‌بینیم ‏‎ ‎‏قرآن هم برای آن برنامه دارد.

وی بیان داشت:‏‏زندگی هر انسانی دارای سه بعد است: اول ارتباط زندگی فرد با خویش است؛ دوم ‏‎ ‎‏ارتباط زندگی خود با جامعه است و سوم ارتباط زندگی خود با خداوند تعالی است. پس ‏‏اگر تمام افراد یک جامعه، همه قوانین زندگی سه بعدی خویش را رعایت کنند یک ‏‎ ‎‏جامعه سالم شکل می‌گیرد.

حجت‌الاسلام جلالی ‏‏قرآن را به‌عنوان یک کتاب هدایت برشمرد که همه آن ابعاد را به خوبی اداره می‌کند و افزود: لذا با توجه به نقش قرآن در زندگی ما، به انسان دستور می‌دهد تا در این بعد زندگی‌اش (ارتباط زندگی خود ‏‎ ‎‏با خود) خودش را اصلاح کند. بر همین اساس است که در اصلاح زندگی شخص ‏‎نقش مهمی دارد.‏

گفتنی است،وی هدف از تشکیل این مجمع قرآنی را اعلام حضور جامعه قرآنی در عرصه فعالیت های اجتماعی ومذهبی عنوان کردو افزود:انتظار می رود باحضور اساتید وچهره های شاخص قرآنی استان وضعیت فعالیت های قرآنی به‌ویژه در بخش مردمی تقویت شود.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید