منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۶/۱۱/۰۷

شیوه تبلیغ بایستی متناسب با شرایط روز جامعه باشد

مدیر کل امور فرهنگی رسانه و فناوری های نو در جمع فعالان فرهنگی دانشگاه های کرمان گفت:در جامعه امروز شیوه تبلیغ بایستی تغییر کند و متناسب با شرایط روز باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان؛ حجت‌الاسلام احمد صحت قول در دیدار با فعالان فرهنگی دانشگاه های کرمان گفت:دین مبین اسلام نیز همانند هر مکتب و دین دیگری، ابتدا با تبلیغ و اطلاع‌رسانی پایه‌گذاری شد که مهم‌ترین رکن نیز برای تداوم این مکتب توجه به پایه‌ها و اساس‌هایی است که اسلام بر مبنای آن‌ها بنا نهاده شده است.

حجت‌الاسلام صحت قول تصریح کرد:فعالیت و کار یک مبلغ در دانشگاه بسیار سخت و طاقت فرساست چرا که با قشری سروکار داریم که مسائل روز را به خوبی می شناسد و تحلیل می‌کند و اینجاست که یک روحانی و فعال فرهنگی بایستی متناسب با علم روز باشد و بتواند آنچه را که نیاز دانشجوست را پاسخگو باشد.

وی همچنین خواستار استفاده از منبر مجازی از سوی مبلغان و مروجان دینی شد و گفت: مبلغان ما باید ضمن استفاده از مهم‌ترین و وسیع‌ترین رسانه دینی یعنی منبر و سخنرانی مذهبی، از فضای مجازی یعنی منبر مجازی برای رساندن پیام دینی استفاده کنند.

مدیر کل امور فرهنگی رسانه و فناوری های نو در ادامه در خصوص بروز برخی از آسیب های اجتماعی که دامنگیر جامعه امروز بخصوص جوانان ما شده است اظهار داشت: شناخت آسیب‌ های اجتماعی کمک مؤثری در پیدا کردن راه حل و برنامه‌ ریزی برای راه‌ های پیشگیری از آن ها می‌کند.

وی تصریح کرد: بیشتر انحراف های نوجوانان و جوانان و آسیب ‌های اجتماعی ریشه در مسائل، مشکلات و ناکامی ‌های اولیه زندگی آنها دارد.

حجت‌الاسلام صحت قول در پایان خاطرنشان کرد:مقام معظم رهبری چند آسیب اجتماعی را به‌عنوان آسیب‌های اولویت‌دار مطرح کرده‌اند (اعتیاد، حاشیه‌نشینی، نقاط بحرانی شهری، فساد اخلاقی و طلاق) که ضروری است مراکز علمی نیز به نوبه خود در راستای پیشگیری و کنترل آن گام های موثری بردارند.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید