منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۶/۱۱/۰۷

بانوان فرهیخته جریان روشنفکری دینی را در جامعه هدایت کنند

حجت‌الاسلام صحت قول بیان کرد: جمعیت بانوان فرهیخته باید جریان روشنفکری دینی را در کشور هدایت کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان، حجت‌الاسلام احمد صحت‌قول صبح امروز در همایش استانی جمعیت بانوان فرهیخته استان کرمان گفت: جمعیتی که به‌عنوان جمعیت بانوان فرهیخته وجود دارد با دیگر تشکیلات موجود در کشور متفاوت است لذا بانوان فرهیخته باید جریان روشنفکری دینی را در جامعه هدایت کنند.

وی با بیان اینکه همواره نوع نگرش مردم نسبت به حوزه انسانی بوده و هیچ وقت مردم ما به‌دنبال حزب و گروه نبودند اظهار داشت: این افراد بودند که بر روی مردم اثرگذار بودند.

حجت‌الاسلام صحت قول با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی به‌گونه ای عمل کرده که به هر فردی هویت اجتماعی داده‌اند تصریح کرد: ما باید افرادی را تربیت کنیم که بتوانند اثر خوبی در جامعه داشته باشند.

مدیرکل فرهنگی، رسانه و فناوری‌های نو سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه باید یک حساب ویژه برای فضای مجازی در جامعه ایجاد کرد افزود: متاسفانه هیچ قدرتی برای کنترل فضای مجازی در کشور نیست.

وی با بیان اینکه بستن و فیلتر فضای مجازی هم امکان ندارد عنوان کرد: ما باید سواد خود را در این زمینه افزایش داده و تقویت کنیم.

صحت‌قول با اشاره به اینکه اصلی‌ترین عضو نهاد خانواده، زنان هستند گفت: زنان باید ادبیات رسانه‌ای را آموزش ببینند و از تهدیدات و ویژگی‌های این فضا آشنا شوند.

وی با بیان اینکه حوزه جدیدی که ایجاد شده بستر یک جامعه غیررسمی است و اگر نخواهیم به صور رسمی وارد شویم عده‌ای غیررسمی این فضا را در دست می‌گیرند تصریح کرد: حضور زنان در شبکه‌های اجتماعی حدود دو برابر و نیم مردان است و مردها نشان دادند آنچنان توجهی به فضای مجازی ندارند.

مدیرکل فرهنگی، رسانه و فناوری‌های نو سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه دشمن در حال تغییر سبک زندگی جامعه با ادبیات خودش است افزود: همه مردم پای منبر و مسجد نیستند و استفاده از ابزار رسانه‌ای در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یک فرصت است که دیگر مردم نیز تحت فضای رسمی قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه باید روش ادبیاتی خود را برای گفتمان با جوان امروزی تغییر دهیم تصریح کرد: سرعت تکنولوژی آنقدر بالا رفته که تقریبا غیرکنترل شده است.

صحت‌قول با بیان اینکه متاسفانه رسانه رسمی ما نیز هنوز با ادبیات گذشته برای نسل جوان حرف می‌زند و فقط جمعیت رسمی کشور را می‌بیند عنوان کرد: زمان کلی گویی گذشته و تنوع طلبی یک نعمت است که خدا در فطرت انسان گذاشته است.

وی با بیان اینکه باید ادبیات رسانه‌ای را تغییر داده زاویه دید خود را عوض کنیم تا بتوانیم در جوانان نفوذ کنیم تصریح کرد: اینکه بعضی مبلغین در کشور چهره می‌شوند و قشر زیادی از جامعه آنها را قبول دارند به این دلیل است که ادبیات خود را تغییر دادند.

مدیرکل فرهنگی، رسانه و فناوری‌های نو سازمان تبلیغات اسلامی افزود: این یک قائده است که اگر در این فضا وارد نشویم عده‌ای این فضا را پر خواهند کرد که هیچ سنخیتی با فرهنگ اسلامی ما ندارند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی، فضای حقیقی و واقعی را به هم ریخته و سرگرمی‌های کاذب به وجود آورده است گفت: نباید از ادبیات روز جامعه فرار کنیم بلکه باید در آن قرار گرفت تا بتوانیم آن را کنترل کنیم.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید