منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۶/۱۱/۱۲

آئین تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان ریگان برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ریگان گفت: آئین تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان ریگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان، حجت‌الاسلام محمد صادق نازلی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ریگان گفت: در دومین هفته قرآن و عترت استان کرمان از فعالان قرآنی شهرستان ریگان تجلیل شد.

وی گفت: محفل انس با قرآن و تجلیل از فعالان قرآنی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، نماینده نهاد ریاست جمهوری، مدیرکل دفتر امور مجلس وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی، امام جمعه اهل سنت شهرستان ریگان، مسئولان شهرستان ریگان و فعالان قرآنی در مصلای شهرستان ریگان برگزار شد.

محمدرضا علیزاده در این مراسم با بیان اینکه در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی و ترویج سبک زندگی قرآنی برنامه‌هایی در
استان در حال اجراست، اظهار داشت: هفته قرآن و عترت زمینه‌ای را برای حضور و مشارکت قاریان و کسانی که در حوزه قرآن فعالیت و کار می‌کنند فراهم کرد.

وی با بیان اینکه همزمان با افتتاح نمایشگاه قرآن و عترت در شهر کرمان، دومین هفته قرآن و عترت استان نیز آغاز به‌کار می‌کند افزود: بیش از ۱۶ جشنواره دیگر در استان برنامه‌های متفاوتی را برگزار می‌کند که تا روز ۱۶ بهمن ماه ادامه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه تقدیر از پیشکسوتان حوزه قرآنی بخشی از برنامه‌های اینئ هفته است گفت: برنامه تقدیر از خانواده شهدای قرآنی را امروز در شهرستان فهرج داشتیم.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این برنامه‌ها بیشتر ترویج سبک زندگی قرآنی و تدبر در قرآن و مفاهیم قرآنی است بیان کرد: همه مردم در گروه‌ها و اقشار مختلف تلاش کنند تا از طریق گام برداشتن برای ترویج هرچه بیشتر آیات قرآن در زندگی به سهم خود تلاش کنند.

علیزاده تصریح کرد: کسانی که فعالان قرآنی محسوب می‌شوند به‌عنوان مروجین واقعی قرآن تلقی می‌شوند و نقش بسیار مهمی در این راستا دارند و قطعا این نقش، نقش قابل اهمیتی است.

وی با اشاره به نقش فعالان قرآنی در حوزه ورود به زندگی قرآنی و سبک زندگی قرآنی تصریح کرد: اگر ما سبک زندگی قرآنی را در زندگی خود پیاده کنیم قطعا خیلی از مشکلاتی که در جامعه با آن مواجه هستیم حل خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در طول سال برنامه‌ها و مسابقات قرآنی داریم که با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها اجرا می‌شود افزود: خود این جلسات قرآنی در واقع همه دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و قرآنی را دخیل کرده است.

یادآور میشود این مراسم با حضور امام جمعه شهرستان و روحانیون مستقر و مسئولین و اقشار مردم در مصلی شهرستان ریگان برگزار شد.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۸۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید