منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۶/۱۲/۲۳

شهداء راه خود را با آگاهی و بصیرت دینی انتخاب کردند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی راور گفت: شهداء راه خود را با آگاهی و بصیرت دینی انتخاب کردند و جان خود را در دفاع از حریم اهل بیت(ع) و اسلام عزیز فدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان،حجت‌الاسلام علیرضا احمدی در جمع طلاب مدرسه علمیه فخریه راور گفت: شهید محسن حججی و همه شهدا نیز از بصیرت، ایمان راسخ و اخلاص بهره مند بودندو امروز دشمن از تجهیزات ایران نمی ترسد، بصیرت و آگاهی مردم است که دشمنان نظام را منفعل کرده و به عقب رانده است.

وی افزود: زمان معاصر ما نیز امام خمینی(ره) شاگرد مکتب عاشورا بود و ملتی آگاه داشت که توانستند بر رژیم شاه پیروز شوند در حالی که قدرتمندان از این رژیم حمایت می کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی راور خاطرنشان کرد: اگر امت زمان امام حسین(ع) بصیرت داشتند حادثه تلخ عاشورا اتفاق نمی افتاد و سیدالشهدا برای آگاه سازی و بصیرت افزایی بود که قیام کرد و در مقابل باطل ایستاد.

حجت‌الاسلام احمدی تصریح کرد: در زمان امام علی(ع) مردم در طول نیم قرن رفاه زده و دنیاطلب شده بودند و هرچه حضرت برای آنها خطبه می خواند تاثیری نداشت و در زمان امام حسن مجتبی(ع) نیز به دلیل بی بصیرتی مردم و نبود یاران آگاه، شکست ظاهری اتفاق می افتد.

وی ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز شهدا و روز راهیان نور ابراز کرد: شهداء راه خود را با آگاهی و بصیرت دینی انتخاب کردند و جان خود را در دفاع از حریم اهل بیت(ع) و اسلام عزیز فدا کردند و در این راه با خدای خود معامله کردند.

این مسئول فرهنگی گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس، بصیرت امت علت مهم پیروزی در جبهه ای بود که ۳۱ کشور از رژیم بعثی عراق در مقابل جمهوری اسلامی حمایت می کردند، ولی این ملت توانستند با بصیرت در مقابل دشمن بایستند.

حجت‌الاسلام احمدی عنوان کرد: کاری که شهدا کردند خودشان را به اوج قله انسانیت و ایمان رساندند.

وی ادامه داد: شهدا راه را برای ملت ایران برای رسیدن به استقلال و آزادی باز کردند و راه را به همه بشریت امروز نشان دادند و نقش شهدا در هر مقطعی جهانی و ابدی است و شهدا جاودانه شده و راه جاودانگی را به همه ملت نشان دادند.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید