منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۷/۰۱/۲۶

نماز راه تقرب هر انسان متقی به خداوند است

نماز راه تقرب هر انسان متقی به خداوند است رئیس اداره تبلیغات اسلامی راور گفت: نماز راه تقرب هر انسان متقی به خداوند است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان، حجت‌الاسلام علیرضا احمدی در جمع نمازگزاران مسجد جامع راور گفت: در کلمات قصار امیرمومنان علی(ع) آمده است صلاة راه تقرب هر انسان متقی به خداوند است.

وی افزود: نماز بر حسب هر گروهی فلسفه‌ای دارد نسبت به افراد غیر متقی این است که آنان را از معصیت باز می‌دارد اما نسبت به انسان متقی موجب می‌شود آنان به خداوند نزدیک‌تر شوند و تقرب یابند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی راور و دبیرستاد اقامه نماز خاطر نشان کرد: انسان با ذکر خداوند به او نزدیک می‌شود و این قرب و بُعد از نوع فیزیکی و مسافتی نیست بلکه از حیث معنوی است در نتیجه با عمل معنوی فاصله‌های قرب و بعد مشخص می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه فاصله معنوی و غیر مادی به ذکر بستگی دارد، ابراز کرد: زمانی که انسان چیزی را دارد به او نزدیک است در غیر اینصورت از او دور می‌شود، زمانی که به یاد او هست حجاب از میان برداشته می‌شود و زمانی که حجاب برداشته شود انسان به مذکورش نزدیک می‌شود. نماز سبب می‌شود موانع و حجب مادی و معنوی کنار رفته و فاصله انسان با خدا کم شود و در ساحت الهی حضور یابد؛ بنابراین زمانی که ما خدا را حاضر بدانیم خودمان هم در محضر خداوند حاضر می‌شویم.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید