منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۷/۰۲/۱۶

مستند شهید باقدرت جوپاری در مسجد جامع کرمان مورد کلید می خورد

با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان: مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان گفت: مستند شهید باقدرت جوپاری در مسجد جامع کرمان کلید می خورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان، طی دیدار امروز صبح محمد حسین ملکی رئیس حوزه هنری استان با حجت‌الاسلام علی جلالی مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان ضمن تعامل بیشتر بین برنامه های فرهنگی و هنری این دو مجموعه مقررشد باهمکاری اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان مستند شهید باقدرت جوپاری در مسجد جامع کرمان کلید می خورد.

در این دیدار ملکی رئیس حوزه هنری استان کرمان اظهار‌ داشت: این مستند به واقعه ۲۴ مهر و زندگینامه شهید محمد باقدرت جوپاری از شهدای دوران انقلاب اسلامی می‌پردازد.

محمدحسین ملکی با بیان اینکه کار مطالعات و پژوهش از واقعه ۲۴ مهر در کرمان از سال گذشته آغاز شده است گفت: به دلیل کمبود منابع مالی در این مستند فقط به زندگینامه شهید باقدرت جوپاری پرداخته می‌شود.

همچنین حجت‌الاسلام جلالی در ادامه ضمن اشاره به واقعه مسجد جامع گفت:در روز اربعین شهدای ۱۷ شهریور تهران و نخستین سالگرد شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی، در ۲۴ مهر ۱۳۵۷، حدود ۲۰ هزار نفر از مردم کرمان به دعوت علما و روحانیون کرمان جهت بزرگداشت آن‌ها، در مسجد جامع این شهر اجتماع کرده بودند که عوامل حکومت پهلوی در رابطه با فعالیت‌های انقلابی مردم شهر کرمان، مسجد جامع شهر کرمان را به آتش کشیده و عده‌ای را هم به شهادت رساندند.

جلالی یاد آور شد، شهید محمد باقدرت جوپاری به‌عنوان اولین شهید انقلاب اسلامی در کرمان در واقعه ۲۴ مهر سال ۵۷ به شهادت رسید.

گفتنی است، این دیدار در محل دفتر مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان برگزار شد؛ همچنین مدیر کل تبلیغات اسلامی جهت هر گونه همکاری با این مجموعه و ساخت این مستند اعلام آمادگی کرد.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید