منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۷/۰۲/۲۶

برگزاری همایش یکروزه بررسی نقش مساجد در کاهش آسیبهای اجتماعی

مسئول روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت:‌همایش یکروزه بررسی نقش مساجد درکاهش آسیبهای اجتماعی در کرمان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان، جوادزمانی راد با اعلام این خبر افزود:‌همایش یکروزه ای با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان و اداره کل زندانهای استان به منظور بررسی نقش مساجد در کاهش آسیبهای اجتماعی با حضور مدیران و مسئولین ادارات استان، ائمه جماعات و هیئت امناء مساجدشهرستان کرمان برگزارشد.

حمیدملانوری معاون سیاسی و امنیتی استانداری در این همایش گفت:مسجد بزرگترین پایگاه فرهنگی،دینی وآموزشی جامعه بشریت بوده است.

وی همچنین افزود:‌فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ در جامعه به کارگروهی و تخصص نیاز دارد چراکه آن چیز که جامعه رامی سازد سرمایه انسانی است و دراین میان مساجد بعنوان یک پایگاه فرهنگی با داشتن کارکردهایی بسیار عالی و ارزشمند می تواند نقش خوبی را ایفاء کند.

دراین همایش همچنین رمضان امیری مدیرکل زندانهای استان کرمان ضمن اشاره به آمارهای تاسف بار جرائم و زندانیان در کشور و استان تصریح کرد:آنچه مسلم است تنها به زندان انداختن یک مجرم نمی تواند موجب اصلاح یک فرد شود و اگر هدف ما این باشد که به طور اساسی و زیربنایی بخواهیم یک نفر را اصلاح و تربیت کنیم به کارفرهنگی، گروهی و حمایت های بعدی نیازمندیم واین ممکن نمی شود مگر با همکاری وتعامل دستگاههای فرهنگی،اجرائی وقضایی.

در ادامه این همایش علیرمضانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کرمان به پیشینیه صدا و سیما اشاره کرد و افزود:‌اولین و مهم ترین مرکز صدا و سیما درجامعه اسلامی مساجد بوده اند چرا که هر زمان می خواستند خبری و یا در خواستی به مردم بدهند از مساجد استفاده می شد که متاسفانه با رواج شبکه های متعدد تلویزیونی امروز این کارکردمسجد کم رنگ شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد:‌۲۷۰ شبکه تلویزیونی و رادیویی معاند سعی دارند انقلاب اسلامی را ناکارآمد جلوه بدهند و با بزرگ نمایی مشکلات و آسیبهای جامعه و شبهه افکنی به مردم و دین اسلام ضربه بزنند و این وظیفه تک تک دست اندرکاران فرهنگی و اجرایی است که با شناسایی و اطلاع‌رسانی به موقع از طریق مساجد به مردم هشدارهای لازم را بدهند.

گفتنی است این همایش به منظور بررسی نقش مساجد درکاهش آسیبهای اجتماعی با حضور مدیران کل ادارات استان، ائمه جماعات و هیئت امناء مساجد کرمان در سالن اجتماعات اداره کل زندانهای استان کرمان برگزارشد.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید