منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

رزمایش محرم با حضور هیئت های مذهبی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان کرمان برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام حقانی حجت‌الاسلام حقانی دربازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم کرمان به مناسبت روز خبرنگار گفت:رزمایش محرم با حضور هیئت های مذهبی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان؛حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم کرمان به مناسبت روز خبرنگار در گفت‌وگو با خبرنگاران این خبرگزاری با بیان اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم اظهار داشت: به واسطه شیوع ویرس کرونا امسال با شرایط سخت و پیچیده‌ای روبه‌رو هستیم.

وی بیان کرد: اگر افراد معاند را کنار بگذاریم، متاسفانه کسانی هم هستند که از سر دلسوزی جریانات منفی علیه برگزاری مراسم مذهبی در جامعه ایجاد می‌کنند به طوری که رفتار و استدلال‌های افراطی برخی دلسوزان قابل درک نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه بستری که این سخنان در قالب آن بیان می‌شود درست و صحیح است ادامه داد: ما نیز با این افراد و دوستان به واسطه اهمیت سلامت و حفظ جان عموم مردم موافقیم اما این میزان سخت‌گیری به معنای تعطیلی کامل مراسم قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه در ارتباط با برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم شیوه‌نامه‌ای در سطح ملی مصوب و ابلاغ شده است گفت: اساس شیوه‌نامه برگزاری مراسم در فضای باز، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است.

حقانی با تاکید بر اینکه توزیع نذروات در محل مراسم نباید انجام شود افزود: البته تشویق به استفاده بیشتر از فضای مجازی، تعدد مراسم با تراکم جمعیت کم و پرهیز از دسته‌روی و راه‌اندازی دستجات عزاداری است.

وی با بیان اینکه هیئتی‌های ما امسال رزمایش محرم را در پیش دارند گفت: امیدواریم که با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برگزاری مراسم و عزاداری‌ها در این ایام آبروداری کرده و به این واسطه بهانه به دست عده‌ای معاندان و افرادی ندهند که به دنبال خدشه وارد کردن به دستگاه امام حسین (ع) هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه حفظ جان مردم وظیفه دینی، عقلی، شرعی و انسانی است ادامه داد: شیوه‌نامه برگزاری مراسم توسط کارشناسان علوم پزشکی نوشته شده است.

وی ادامه داد: زمانی که می‌پذیریم که جلسات، ادارات، رستوران‌ها و خیلی از اتفاقات با نظر کارشناسان علوم پزشکی و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دایر باشند برگزاری مراسم اباعبدالله (ع) هم با رعایت همین شیوه‌نامه‌ها قابل برگزاری است.

حقانی با ابراز امیدواری از اینکه به برکت امام حسین (ع) و اشک و آه و سوز دل شیعیان همه امراض و بیماران شفا پیدا کرده و محرم پر شور و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را داشته باشیم گفت: هیئت‌های مذهبی عاشق امام حسین (ع) حاضر هستند که همه سختی‌ها و سختگیرهای برگزاری مراسم مذهبی را برای برگزاری مراسم امام حسین (ع) و برای حفظ سلامت عزاداران امام حسین (ع) تحمل کرده و بپذیرند.

وی با بیان اینکه تعطیلی هیئت‌ها و عزاداری ماه محرم درست نیست و باید شیوه عزاداری‌ها را با توجه به شیوع ویروس کرونا عوض کنیم افزود: هیئتی‌ها و تربیت یافتگان مکتب امام حسین (ع) و مکتب اهل بیت (ع) در مقابله با کرونا رفتاری داشتند که در دنیا مانند و نمونه آن به این وسعت وجود نداشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با یادآوری اینکه هیئتی‌ها زمانی که متوجه شدند مردم دچار مشکلات اقتصادی هستند با فرمان مقام معظم رهبری بدون هیچ دستور و ابلاغی و خودجوش به میدان آمدند و اقداماتی کم نظیر داشتند گفت: ضدعفونی معابر، رزمایش کمک مومانه و کمک به کادر درمان تنها گوشه‌ای از تلاش هیئت‌ها در مقابله با کرونا است.

وی با بیان اینکه محرم و مکتب اهل بیت (ع) در مقابله با کرونا علاوه بر اثر معنوی، اثر میدانی و فیزیکی هم دارد افزود: همه به این مسئله اعتقاد داریم که دعای اهل بیت (ع) اثر معنوی و تاثیر زیادی در حل مشکلات دارد.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید