منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

مکتب حاج قاسم سلیمانی؛ مکتب عاشورا، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است

سردار حسین معروفی در دیدار با مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان گفت: مکتب حاج قاسم مکتب عاشورا،امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است،لذا ایشان به تبعیت از امام خویش این مکتب را عملیاتی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان؛ سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارلله استان کرمان دردیدار با حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمان شهادت و مکتب حاج قاسم سلیمانی را جهانی برشمرد و بیان داشت:مکتب حاج قاسم مکتب عاشورا،مکتب امام و رهبر معظم انقلاب است، لذا شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به تبعیت از امام خویش این مکتب را عملیاتی کرد.

وی افزود:برنامه ریزی برای اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی انجام شده وسازمان تبلیغات اسلامی بعنوان یکی از اصلی ترین کارگروه های این موضوع نقش مهمی دارد.

معروفی ابراز داشت: نگاه حاج قاسم نگاه ولایی است و تنها ولایت را سرلوحه خود قرار داده ضمن اینکه باید موضوع محتوایی این مکتب را تشریح کنیم.

فرمانده سپاه ثارلله استان کرمان با بیان اینکه ما بدون نگاه سیاسی باید در مکتب حاج قاسم پیش برویم،گفت: برای سالگرد حاج قاسم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و چند سناریو در نظر داریم سناریوی با کرونا و سناریوی بدون کرونا و ۱۰ روز برنامه خواهیم داشت لذا باید کرمان را استان حاج قاسمی کنیم.

سردار معروفی ترویج مکتب حاج قاسم را دو برابر مسئولیت سپاه دانست و بیان داشت: ما دنبال این هستیم هم بتوانیم مکتب را به نتیجه ای برسانیم و هم سالگرد را و اصلی ترین موضوع مکتب حاج قاسم است که سازمان تبلیغات هم میتواند نقش موثری در این زمینه داشته باشد.

وی در ادامه با توجه به چهلمین سالگرد تاسیس سپاه ثارلله استان و هفته دفاع مقدس و همچنین ایام محرم خواستار پیگیری دو موضوع از سوی سازمان تبلیغات اسلامی شد و افزود: ما انتظار داریم در هیئت ها و منابر وعاظ به دو موضوع،اول کمک های مومنانه که مقام معظم رهبری هم در روز عید قربان هم تاکید بر مشارکت مردم در این زمینه داشتند انجام دهند و دوم در هر منبر یک جمله از مکتب حاج قاسم سلیمانی بیان شود،چون مکتب حاج قاسم مکتب عاشورا،امام خمینی(ه) و رهبر معظم انقلاب است و نباید فراموش شود.

حجت‌الاسلام علی عربپور نماینده ولی فقیه در سپاه ثارلله استان به وجه مشترک این دو نهاد از جمله بسیج طلاب و ائمه جماعت اشاره کردو افزود:با توجه به مکتب شهید حاج قاسم، انسجام بخشی صنوف مختلف در این زمینه راه گشاست لذابا استفاده از ظرفیت بسیج طلاب و بسیج ائمه جماعت می‌شود انسجام خوبی بین روحانیون استان انجام شود.

در ادامه حجت‌الاسلام حقانی ضمن تبریک اعیاد گذشته قرابت و نزدیکی بین سپاه و روحانیون را از دیر باز بیان کردو افزود: تمام دغدغه سازمان تبلیغات اسلامی در ایام ماه محرم همیاری ارگان هاست.

وی با اشاره به جمله بنیان گذار جمهوری اسلامی گفت:انقلاب ما با محرم و صفرزنده است و امروز می بینم آنچه باعث پیش روندگی ما در امور می‌شود ترویج اسلام ناب عاشورایی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی،شعار اصلی هیئت های مذهبی در ایام محرم امسال را مکتب حاج قاسم عنوان کرد و افزود: امید است با همکاری سپاه ثارلله استان اتفاقات خوبی رقم بخورد.

حجت‌الاسلام حقانی همچنین در خصوص مجوز برای هر هیئت توسط سازمان تبلیغات اسلامی در ایام محرم، ساماندهی امامان محله و مساجد نکاتی را بیان کرد و افزود:جهت برگزاری برنامه های ویژه ماه محرم مطیع اوامر رهبر معظم انقلاب اسلامی و ستاد ملی کرونا هستیم و ولایت پذیری هیئت و مسئولان برهیچ کس پوشیده نیست.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم مراسم عزاداری آقا اباعبدالله الحسین (ع) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شود بیان داشت: تمام نذورات امسال در ایام محرم به صورت خام و خشک و همچنین به صورت کمک های مومنانه پیش می رود لذا خواستار همکاری و نظارت بسیجیان در بحث برگزاری مراسم محرم هستیم.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید