منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

۳۰۰ هیئت استان کرمان در سامانه بیرق ثبت نام کرده اند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: تاکنون ۳۰۰ هیئت استان کرمان به منظور برگزاری مراسم عزاداری در سامانه بیرق ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسین حقانی ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا از ابلاغ مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص ماه محرم به استان‌ها خبر داد و اظهار کرد: مراسمات عزاداری باید در فضای باز برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه مجوز برگزاری مراسم در فضاهای بسته داده نمی‌شود، افزود: در فضای بسته امکان سخنرانی و روضه خوانی در مدت زمان کوتاه داده می‌شود اما سینه زنی و استفاده از طبل و سنج در این گونه مکان‌ها ممنوع است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان ملاک برای صدور مجوز برگزاری مراسمات را ثبت نام در سامانه بیرق ذکر و بیان کرد: برگزارکنندگان مراسمات عزاداری باید در این سامانه بیرق ثبت نام کنند که تاکنون ۳۰۰ هیئت از استان کرمان در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

وی بر لزوم اطلاع رسانی دقیق در خصوص شیوه نامه برگزاری مراسمات مذهبی در شرایط شیوع کرونا افزود: در شرایط کنونی باید جلسات روضه خوانی و مذهبی به صورت خانوادگی برگزار شود و ما هم برای مراسم‌ها روحانی و مداح بدون هزینه در مراسمات خانوادگی اعزام می‌کنیم.

حقانی با اشاره به ممنوعیت تبلیغات شهری مراسم‌های مذهبی توسط هیئت‌ها گفت: جریان مذهبی دغدغه سلامت مردم را دارند.

وی با بیان اینکه به مداحان اعلام کرده‌ایم در صورت ممکن نبودن رعایت شیوه نامه، مراسم را لغو کنند، افزود: هیچ چیز نمی‌تواند کوچک‌ترین ضربه‌ای به آبروی سیدالشهدا (ع) وارد کند و در این زمینه باید مراقب بوده و اشتباه یک هیئت را پای همه هیئت‌ها نگذاریم.

حقانی بیان کرد: همدلی و فهم متقابلی بین مجموعه مذهبی، دستگاه‌ها و دانشگاه علوم پزشکی کرمان وجود دارد.

وی گفت: تاکید بر این است که نذورات در قالب کمک‌های مومنانه انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به ممنوعیت پخش نذورات در هیئت‌ها گفت: نذوراتی که به صورت غذای طبخ شده است، باید درب منازل توزیع شود.

وی در خصوص ایستگاه‌های صلواتی گفت: پذیرایی در این ایستگاه‌ها ممنوع بوده و فقط می‌توانند صوت پخش کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان بیان کرد: موکب ها هم می‌توانند نذروات مردم را دریافت کنند.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید