سرخط اخبار

۱۳۹۹/۰۶/۲۲

اداره تبلیغات شهرستان‌ها بازوی کمکی امام جمعه در امور فرهنگی است

حجت‌الاسلام حقانی در سفر یک روزه خود به شهرستان فهرج با امام جمعه، فرماندار،روحانیون، کانون مداحان. شورای هیئات مذهبی و موسسه قرانی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان ، حجت‌الاسلام حقانی در دیدار با امام جمعه شهرستان فهرج بر تقویت اداره تبلیغات شهرستان فهرج تاکید کرد و بیان داشت: تقویت اداره این شهرستان و شهرستان های مشابه فهرج وظیفه ماست و شایعات مبنی بر تعطیل شدن یا محدود شدن این اداره بی اساس عنوان هستند.

وی راهکار تقویت ادارات تبلیغات اسلامی را در همکاری و تعامل با امامان جمعه دانست و افزود: رئیس اداره تبلیغات شهرستان‌ها بازوی کمکی امام جمعه در امور فرهنگی شهرستان است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی همچنین در دیدار با فرماندار شهرستان فهرج گفت: همکاری فرماندار و تخصیص اعتبارات جهت تکمیل خانه‌های عالم و تعمیر و تجهیز اداره تبلیغات شهرستان جای قدر دانی دارد.
حقانی در این جلسه با اشاره به تفاهمنامه فی مابین اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره کل آموزش وپرورش در خصوص راه اندازی مدارس صدرا بر استفاده از این فرصت تاکید کرد و افزود: یکی از راهکارهای اداره تبلیغات اسلامی ایجاد بازوهایی برای تقویت و ارتقا این نهاد می‌باشد که مدارس صدرا یکی از همین بازوهاست.
وی در ادامه در دیدار با روحانیون شهرستان فهرج تبلیغ را یک تکلیف بیان کرد و یادآور شد: اگر سازمان تبلیغات اسلامی و نهادهای دیگر متولی استقرار دائم روحانیون نبودند که حمایت کنند باز هم یک روحانی که در یک محل بود تکلیف خودش می دانست که کار تبلیغی خود و اداره مسجد را برعهده بگیرد.
وی خاطرنشان ساخت: امام راحل (ره) و همچنین مقام معظم رهبری بر استقلال روحانیون از دولت تاکید داشتند تا روحانیون بدون رو در بایستی به تکلیف خود عمل نماید.
مدیر کل تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: کرامت و جایگاه روحانی باید در جامعه حفظ شود و سازمان تبلیغات اسلامی هم برای این امر تلاش خود را مضاعف نموده است.
حقانی همچنین در دیدار با شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و تعدادی از مسئولان هیئات مذهبی فعال شهرستان با تشکر از زحمات هیئات مذهبی در ایام محرم نسبت به رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی ابراز داشت:مجموعه بهداشت و درمان نسبت به رعایت اصول بهداشتی در هیئات مذهبی قدردان بودند لذا وظیفه خود می دانیم از تلاش‌های هیئات مذهبی در تلاش برای تهیه و توزیع کمک های مومنانه قدردانی کنیم.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: هیئات مذهبی و مداحان در ایجاد روحیه انقلابی در جامعه بسیار تاثیر گذار هستند.
وی در دیدار و بازدید از خانه قرآن حضرت رقیه روستای دهنو بهزادی بیان داشت: بنده از نزدیک فعالیت های این خانه قرآن را مشاهده کردم و از موفقیت این مجموعه در امر تولید در پاسخ به ندای رهبر انقلاب مبنی بر جهش تولید بسیار خرسند.
شایان ذکر است؛ حجت‌الاسلام حقانی در ادامه از کارگاه تولیدی صنایع دستی این خانه قرآن که شامل حصیر بافی،پته دوزی و سوزن دوزی دیدار کرد.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۷۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تماس با ما

آدرس: خیابان شهید مطهری(شرقی)، کوچه 66،
اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان

تلفن های تماس: 034-32269171-32231262

فکس: 32223901-034

کد پستی: 7616895184

ثبت نام در خبرنامه

آخرین خبرهای این سایت را در صندوق پستی خود دریافت کنید.
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان محفوظ میباشد.