منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

حضور بانوان طلبه در برنامه های پرورشی دانش آموزان موجب تقویت باورهای دینی می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت:حضور بانوان طلبه در برنامه های پرورشی دانش آموزان موجب تقویت باورهای دینی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان،جلسه هم اندیشی با موضوع راهکارهای تعامل و همکاری کارشناسان مذهبی با آموزش و پرورش با حضور حجت‌الاسلام عارفی معاون فرهنگی و تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی استان، خانم مرادی معاون پرورشی آموزش وپرورش استان و همچنین خانم محمدی مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام عارفی حضور بانوان طلبه در فضای دانش آموزی را ضروری دانسته و تصریح کرد: حضور بانوان طلبه برای انجام برنامه های پرورشی دانش آموزان در شرایط کنونی لازم و ضروری است و موجب تقویت باورهای دینی این قشر می‌شود.

در ادامه خانم محمدی به ارائه گزارشی از وضعیت تبلیغی طلاب استان پرداخت و بیان کرد: حوزه های علمیه بازوی آموزش و پرورش بوده و وجود بانوان طلبه در استان کرمان یک ظرفیت عظیم تبلیغی است که می تواند جهت همکاری با آموزش و پرورش به‌کار گرفته شده و منشا اثر باشد.

خانم مرادی از وجود این ظرفیت ابراز خرسندی کرد و افزود: در استان برخی کاستی ها از جمله؛ نبود مرکز مشاوره دینی و پاسخگویی به شبهات احساس می‌شود که این خلأ باید توسط بانوان طلبه گر شود تا زمینه ساز آموزش مهارت های زندگی شده و موجب تربیت مادران و همسرانی شایسته شود.

همچنین در پایان جلسه مقرر شد، کارشناسان مذهبی گزینش شده و معرفی گردد و مدارس محل تبلیغ معین شود و خانم های طلبه شروع به فعالیت تبلیغی در این فضا کنند.

شایان ذکر است، پس از تبادل نظر حاضرین در جلسه مقرر شد مبلغان مستعد در تبلیغ دانش آموزی به آموزش وپرورش معرفی شوند تا به‌عنوان کارشناس مذهبی در سامانه شاد حضور یافته وبا دانش اموزان مرتبط شوند.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید