منوی اصلی سایت
خدمات
۱۳۹۹/۱۱/۲۹

روشنگری دینی و واقعی در مکتب سیدالشهداء (ع) وظیفه مادحین و هیئت‌داران است

امام‌جمعه کرمان گفت: روشنگری دینی و واقعی در مکتب سیدالشهداء (ع) وظیفه مادحین و هیئت‌داران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان، حجت‌الاسلام حسن ‌علیدادی‌سلیمانی در جمع مادحین اهل بیت (ع) شهر کرمان در قالب طرح با جوانان دفتر امام جمعه که در بیت الزهرای حاج قاسم برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: جوان پرانرژی و با انگیزه است و با این روحیه و اراده قوی اتفاقات جدید را رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مهم مادحین اهل‌بیت (ع) این است که دلسوز انقلاب و نظام اسلامی بوده و در دفاع از ولایت ثابت قدم هستند گفت: در گام دوم انقلاب وظیفه مادحین اهل بیت(ع) بسیار سنگین‌تر، مهمتر و بیشتر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مکتب اسلام مکتبی بسیار قوی، انسان‌ساز، قدرتمند و پرجاذبه است افزود: خوشبختانه مغز مکتب اسلام یعنی مکتب عصمت و طهارت و مکتب اهل‌بیت(ع) در اختیار ما است.

وی با بیان اینکه مکتب تشیع در بعضی شخصیت‌ها خود را بیشتر نشان داده ادامه داد: حضرت سیدالشهدا (ع) نمونه بارز مکتب اهل بیت (ع) در طول تاریخ اسلام است.

‌علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه جایگاهی که مادحین دارند توفیق بزرگی است و باید قدردان این نعمت الهی باشید گفت: اخلاق و معنویت در مکتب اسلام و اهل بیت(ع) یک اصل است و انسان باید در معنویت مواظبت کند.

وی با بیان اینکه روضه اهل بیت (ع) معنویت آفرین است و به انسان معرفت و شناخت می‌دهد افزود: مادحین در انتخاب روضه وسواس به خرج دهند چرا که این روضه بر روح و روان مخاطبان اثرگذار است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بصیرت یک مبحث مهم است که یک مداح باید به آن توجه داشته باشد ادامه داد گفت: مجلس سیدالشهدا (ع) باید همراه با بصیرت افزایی باشد.

وی با بیان اینکه ائمه ما چراغ هدایت هستند و با استفاده از گفتار و کلام مقدس اهل‌بیت (ع) باید بصیرت جامعه را افزایش داد افزود: بصیرت‌دهی از اهانت جدا است و ما نباید این دو موضوع را قاطی کنیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه روشنگری دینی، واقعی و خداپسندانه در مکتب سیدالشهداء (ع) وظیفه مادحین اهل بیت(ع)، هیئت‌داران و برگزارکنندگان مجالس روضه است گفت: نهضت روشنگری حضرت زهرا (س)، حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) نمونه بارز یک روشنگری دینی است که در سخت ترین شرایط انجام شده است.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
VoteNotSend
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید